Event

Mød os på E-handelskonferencen

Dato
10. oktober 2024
Tidspunkt
09.00 - 17.00
Sted
Øksnehallen, København

Gå ikke glip af årets største e-handelskonference

I år åbner Dansk Erhverv dørene til Danmarks største konference inden for e-handel, E-handelskonferencen 2024, den 10. oktober i København. Op mod 2000 deltagere kan se frem til spændende keynotes, inspirerende indlæg og tidens største trends og tendenser inden for e-handel.


Selvfølgelig krydret med masser af networking!

Vi har teamet op med gode venner fra Struct og BigCommerce, så kig forbi stand nr. 51, hvis du er nysgerrig på at høre mere om én samlet digital platform til strategisk e-handel. 


Du kan også lade dig inspirere, når Casper Stendal og Michael Ewald Hansen, Chief Digital Officer hos Lakrids by Bülow, indtager grøn scene med indlægget 'Find balancen mellem strategi og teknologi - og få den ærlige historie fra Lakrids by Bülow'.


På 30 minutter giver Casper dig ny inspiration og konkrete anbefalinger til at finde den rette balance og navigere i det digitale landskab mellem MACH, Composable Commerce, Headless, Best-of-Suite og Best-of-Breed begreber, mens Michael giver dig indsigt i den vilde rejse, som Lakrids by Bülow har været på de sidste seks år. En rejse, hvor der netop skulle træffes svære men nødvendige beslutninger for at få forretningen tilbage i styrehuset efter et digitalt sporskifte, der efterlod forretningen på perronen. 



Konferencen er afholdt

Andre events
Styrk din digitale B2B-strategi og skab resiliens
Seminar Styrk din digitale B2B-strategi og skab resiliens

Resiliens som strategisk tilgang kan være med til at øge din virksomheds værdi betydeligt. Få svaret på hvordan til vores seminar.

Læs mere
Mød os på UCL Karrieredag
Event Mød os på UCL Karrieredag

Hvis du brænder for udvikling og drømmer om en praktikplads i et udviklingshus, så kig endelig forbi vores stand til UCL Karrieredag.

Læs mere
Styrk din salgsproces og kunderelation (Kolding)
Seminar Styrk din salgsproces og kunderelation (Kolding)

Til vores seminar i samarbejde med DI Handel giver vi dig svaret på, hvordan du styrker din salgsproces og kunderelation, så det får afgørende betydning for din forretning.

Læs mere
Seneste nyheder
Fremtidens B2B-vinder har styr på produktdata (Odense)
Seminar Fremtidens B2B-vinder har styr på produktdata (Odense)

Til dette seminar giver vi dig i samarbejde med DI Handel indblik i, hvordan førende B2B-virksomheder anvender PIM og produktdata til at fjerne flaskehalse, minimere time-to-market og vinde nye markedsandele.

Læs mere
Fremtidens B2B-vinder har styr på produktdata (KBH)
Seminar Fremtidens B2B-vinder har styr på produktdata (KBH)

Til dette seminar giver vi dig i samarbejde med DI Handel indblik i, hvordan førende B2B-virksomheder anvender PIM og produktdata til at fjerne flaskehalse, minimere time-to-market og vinde nye markedsandele.

Læs mere
2 x Umbraco MVP
NYHED 2 x Umbraco MVP

Umbraco har netop offentliggjort årets MVP'er og blandt de 111 på verdensplan er to af dem fra Ecreo.

Læs mere
Martin 3
Skal vi styrke din digitale forretning?
Martin er altid klar på en indledende snak med fokus på at styrke din forretning.

Giv Martin et kald

eller send ham en mail

Din strategiske udviklingspartner

Ecreo

Stærmosegårdsvej 8

5230 Odense M

+45 70 23 71 71

info@ecreo.dk

CVR 30 70 82 53