Video

Importér og eksportér produkter i Struct PIM

Sådan importerer og eksporterer du produkter


Det er blevet tid til afsnit 4 i vores serie om Struct PIM. I dette afsnit tager vi hul på, hvordan man eksporterer produkter og importerer dem igen. 

 

I videoen har vi taget noget tøj med, som Martin vil bruge til at demonstrere, hvordan man eksporterer produkter, laver ændringer og derefter importerer produkterne igen.

 

Se med lige her 

Se flere afsnit i serien om Struct PIM
Håndtering af varianter i Struct PIM
Video Håndtering af varianter i Struct PIM

I afsnit 5 i vores Struct PIM-serie ser vi nærmere på, hvordan du behandler varianter.

Læs mere
Bulk update i Struct PIM
Video Bulk update i Struct PIM

Bulk update er en effektiv måde at opdatere flere produkter på én gang. Se med i afsnit 6 i vores serie om Struct PIM.

Læs mere
Globale lister i Struct PIM
Video Globale lister i Struct PIM

Globale lister hjælper dig til at vedligeholde attributter, der går igen på mange produkter. Se hvordan du opretter en global liste i afsnit 7.

Læs mere
Nyeste insights
Få styr på det tekniske og organisatoriske roadmap
morgenkoppen Få styr på det tekniske og organisatoriske roadmap

Et veldefineret roadmap er nøglen til at sikre, at dine digitale investeringer hænger sammen med din forretning og ikke bare bliver "for teknikkens skyld". Hvorfor og hvordan? Det ser vi nærmere på i episode 7.

Læs mere
Standard vs. custom udvikling
morgenkoppen Standard vs. custom udvikling

Er det smartest at bygge digitalt fra bunden – eller skal du satse på standardsoftware? Og hvad betyder det egentlig for fleksibilitet, økonomi, ejerskab og din evne til at skalere? Lyt med til episode 6.

Læs mere
Kundeinddragelse - fordi indsigt skaber reel værdi
morgenkoppen Kundeinddragelse - fordi indsigt skaber reel værdi

Hvordan gør du kunderne til en aktiv del af din digitale strategi og sikrer, at deres input bliver omsat til konkret værdi - både for dem og for din forretning? Det tager vi en snak om i episode 5 af Morgenkoppen.

Læs mere
Martin 3
Skal vi styrke din digitale forretning?
Martin er altid klar på en indledende snak med fokus på at styrke din forretning.

Giv Martin et kald

eller send ham en mail

Din strategiske udviklingspartner

Ecreo

Stærmosegårdsvej 8

5230 Odense M

+45 70 23 71 71

info@ecreo.dk

CVR 30 70 82 53