Video

Bulk update i Struct PIM

Funktionen Bulk update


I dag skal vi gennemgå funktionen Bulk update. Det er en hamrende effektiv metode, hvis man ønsker at opdatere en attribut på tværs af produkter. Altså flere produkter på én gang. Det kunne være at ændre brandet så i stedet for, at brandet hed 'A', skal det nu hedde 'B'.

 

I videoen her kan du se, hvordan Martin ændrer et produkt fra et brand til et andet brand. Det er en enkel og nem løsning, hvis du gerne vil opdatere mange produkter samtidig.

 

Se med lige her 

Se flere afsnit i serien om Struct PIM
Globale lister i Struct PIM
pim Globale lister i Struct PIM

Globale lister hjælper dig til at vedligeholde attributter, der går igen på mange produkter. Se hvordan du opretter en global liste i afsnit 7.

Læs mere
Bliv klogere på Struct PIM
pim Bliv klogere på Struct PIM

Se med, når Morgenkoppen denne gang byder på en introduktion til Struct PIM med Sales Partner specialist, Per Orloff, fra Struct.

Læs mere
Find produkterne i Struct PIM
pim Find produkterne i Struct PIM

Hvor finder du produkterne i Struct PIM? Det ser vi nærmere på i afsnit 2 i vores serie om Struct PIM.

Læs mere
Nyeste insights
Business case og license to play
digital strategi Business case og license to play

Hvor starter du, og hvad kræver det at skabe en business case, der ikke bare ser god ud på papiret, men som også holder i praksis?  Det tager vi et kig på i episode 4 af Morgenkoppen.

Læs mere
Få styr på fundamentet for din digitale platform
digital strategi Få styr på fundamentet for din digitale platform

Hvorfor er arkitektur og datafundament afgørende, når din digitale platform skal kunne skalere og performe? Det ser vi nærmere på i episode 3 af Morgenkoppen.

Læs mere
Intern, ekstern eller hybrid? Din løsning - dit setup
digital strategi Intern, ekstern eller hybrid? Din løsning - dit setup

 Skal udviklingen foregå internt i organisationen eller lægges ud til en ekstern partner? Det tager vi en snak om i episode 2 af Morgenkoppen.

Læs mere
Martin 3
Skal vi styrke din digitale forretning?
Martin er altid klar på en indledende snak med fokus på at styrke din forretning.

Giv Martin et kald

eller send ham en mail

Din strategiske udviklingspartner

Ecreo

Stærmosegårdsvej 8

5230 Odense M

+45 70 23 71 71

info@ecreo.dk

CVR 30 70 82 53