Video

Data fra ERP til PIM

Flyt dine data fra ERP til PIM


Hvordan kommer du i gang med rejsen fra at have dine data i dit ERP-system til at få en mere strømlinet struktur, hvor du har beriget dine produktinformationer i en PIM-løsning? Det handler om at få synliggjort værdien, få skabt en tydelig businesscase, over for din organisation og din forretning helt generelt.

 

Det gør du bedst ved at lave en proof of concept, dvs. at få etableret en demo af en PIM-løsning. Flyt et begrænset omfang af dine data ned i din PIM. Så du og din organisation kan se, hvordan de her data kan skabe større værdi i en PIM-løsning, end de gør i dag i dit økonomisystem.  

 

Se med lige her

Andre videoer
Bliv klogere på Struct PIM
morgenkoppen Bliv klogere på Struct PIM

Se med, når Morgenkoppen denne gang byder på en introduktion til Struct PIM med Sales Partner specialist, Per Orloff, fra Struct.

Læs mere
Hvem har styr på dataene?
Video Hvem har styr på dataene?

Har du styr på alle de byggeklodser, der skal til for at få din commerceløsning til at køre? Se med og bliv klogere på, hvorfor det er helt essentielt.

Læs mere
E-handel med eller uden PIM
Video E-handel med eller uden PIM

Hvornår giver en PIM værdi? Det spørgsmål får vi tit som udviklingshus, og du får svaret lige her i videoen.

Læs mere
Nyeste insights
AI i Umbraco - kontekst is key
morgenkoppen AI i Umbraco - kontekst is key

Hvordan får du mest muligt ud af AI i Umbraco? Lyt til episode 3 i vores serie om AI og bliv klogere på Umbracos tilgang til AI, og hvordan du med den rette kontekst, frihed til at vælge AI-model og kontrol over egne data kan skabe mere værdi for din forretning.

Læs mere
Agentic commerce
morgenkoppen Agentic commerce

Kan AI-agenter ændre B2B-handlen, og er det allerede nu værd at investere i det fundament, de bygger på? Lyt til episode 2 i vores serie om AI og bliv klogere på agentic commerce.

Læs mere
AI-drevet udvikling
morgenkoppen AI-drevet udvikling

AI ændrer vores branche og måden, vi udvikler løsninger på. Lyt til episode 1 i vores nye serie om AI, hvor vi ser nærmere på, hvordan AI flytter fokus fra estimater og timer til værdi og digital fremdrift for vores kunder.

Læs mere
Martin Saaby (1)
Skal vi styrke din digitale forretning?
Martin er altid klar på en indledende snak med fokus på at styrke din forretning.

Giv Martin et kald

eller send ham en mail

Din strategiske udviklingspartner

Ecreo

Stærmosegårdsvej 8

5230 Odense M

+45 70 23 71 71

info@ecreo.dk

CVR 30 70 82 53

Eksklusiv markedsanalyse

Det Digitale B2B Benchmark